Tacettin Fidan

 Amerikan Başkanlık Seçimi: Petraeus (Petruş) Paşa ve Siyonist Komplosu


Seçimlerden önce, Amerika’ya kusursuz bir komplo hazırlanmıştı.  Fakat, tamamen bozguna uğradı.  Bu fesadı iyice kavrayabilmek için, oynanan oyunu ve oyuncuları yakından anlamamız gerek.  Bunun muvaffakiyetini ancak istihbarattan, mesela Amerikan CIA’inden [Merkezi İstihbarat Teşkilatı] emekli olmuş bilirkişileri dinlediğimizde algılayabiliyoruz.  Bazı çok görmüş, ama az konuşmuş, eski harbiyelilere göre, Amerikan Başkanlık seçimi arifesinde, şimdi CIA Genel Müdürlüğünden şahsi sebepler bahanesiyle istifa eden emekli General Petraeus ve onun fedaileri, geçenlerde Libya’da El Kaide teroristlerinin hücumuna uğrayan Amerikan Elçiliğinden acil “İmdat“ tebliğini reddetmişler, nihayetinde bu kanlı eylemin Obama iktidarının aleyhine işleyeceğini ummuşlardı.  

Anlaşılan, daha aylar öncesi, onların sevdikleri Amerikan Cumhuriyet Parti adayı Romney (Ramni), adamlarıyla birlikte İsrail'e uçmuş, orada kendi aralarında “Çirkin Yahudi“ diye adlandırdıkları, ama Obama düşmanı saydıkları, şimdiki İsrail Başbakanı Netanyahu ile bir takım komplolar hazırlamışlardı.  Zira, onlara göre, bu adamın çirkinliği bedeni zaaflarından ziyade, onun ruhsal çirkefliğinden kaynaklandığı kanaatindeydiler.  Yani, 'düşmanımın düşmanı dostumdur' zihniyetine uygun, onu kullanmak istemişlerdi.  

Nitekim, Netanyahu, hemen Amerikan İsrail lobisinin yardımıyla Amerikan televizyonuna çıkıp, bugünkü iktidarın aleyhinde seçimin son gününe kadar siyasi reklamlar yaptı.  Lafı, sürekli, ’biz İran’ı bombalamak istiyoruz, ama şu Obama bırakmıyor’ teklifine sığdırıyordu.  Yani, 'Romney’i seçin' diye teşvikler yapıyordu.  İngilizce şivesi iyiydi, ama üslup şekli o kadar çarpıktı ki, Amerikalıları epey kaygılandırdı.  Çünkü, bu benzeri görülmemiş bir şeydi yaptığı.  Yabancı bir devlet adamı Amerikalıların nasıl oy vermeleri gerektiğine dair adeta emir veriyordu!  Adam kendini Hz. Musa sanmış olmalı.  

Aynı zaman çerçevesinde, İsrail istihbarat teşkilatı Mossad, Hz. Muhammet'i kötüleyen filmin sahibini Amerika’da işbaşına geçirdi, ve El Kaide unsurlarına da Bengazi’deki Amerikan Elçiliğinin zayıf noktalarını gizlice bildirdi.  

Gerisi artık komplo tarihçesine girmiş sayılır. 

İsrail, bu seçimin neticesini kendi lehine çevirmeye çalıştı, çalıştı ama olmadı.  Sevgili adayları Romney, seçilirse, İran’ı bombalayacağına dair söz vermişti onlara.  Yahudiler, aksi takdirde, Amerikan Savunma Bakanlığı sınai kontratlarından mahrum kalacaklarını zannediyorlardı.  Kör bir milli çıkar hevesine daldılar.  Anlaşılan, bu Yahudi hükümeti, Obama’ya kin bağlamış olacak ki, Ordadoğu'da, maazallah, bir gün bir nevi olası bir “Barış" ihtimali doğabilir tehlikesinden, sanki karabasana kapılmış gibiydiler!  

Sonunda kimin kimi kullandığı karanlıkta kalabilir tabi, fakat Obama takımı, bu komployu zamanında sezmiş, dirhem dirhem Amerikan toplumunu örtülü tarzda bile olsa, iyice uyarmıştı.  Şükür ki, komplocuların planları suya düştü.  Obama, çok oyla yine Başkan seçildi.  Adam, düşmanlarına tekrar merhamet ederek Petraeus Paşa’yı ucuz suç fiyatına da olsa, affederek, verdiği istifayı kabullendi.  Bu ne mübarek ruhtur!  Öyle de, Netanyahu yine de problem ve yine de baş belası olacak gibi gözüküyor.  Amerikalıların bu tiplerin oyunlarına bu sefer nalet olmadıkları için, kendilerinden gurur duymaları gerekir diyor, o daha önce lafını ettiğim çok sayın bilirkişiler.  Bense, artık burda "Oh olsun pis komploculara!" deyip geçeceğim.
(İNGİLİZCE)
U.S. Presidential Election: General Petraeus and the Zionist Conspiracy


This is a perfect conspiracy that went all wrong.  You’ve got to keep the game and its players in mind to get a grip on this whole thing. With Presidential elections looming then, Petraeus and his sidekicks refused to 
help our Embassy in Libya, hoping it would induce negative political repercussions for the Administration after the attack.  Months before the election, Romney team was in Israel probably hatching up the whole thing with the one they privately called “The Ugly Jew,” that is, Netanyahu.  And he is ugly in more than one way. Remember the TV ads, where he was huffing and puffing in odd idioms?  Unprecedented?  It was no accident.  Close Mossad contacts with the terrorist movers and shakers had tipped them off to the 
vulnerabilities of the U.S. Embassy.  The video denigrating Muhammad was the initial principal cause to get things going. The rest is history.  Israel wanted to change the outcome of this election to their benefit.  After all, no war in the Middle East means no more easy money from U.S. Defense Department via its juicy military contracts.  So they wanted to help the Republicans win back the White House.  Blind self interest ruled their hearts.  Apparently, the Israeli government hates Obama for “actually” altering the way things are being done over there in the Middle East. God forbid, the region could find some way to some real peaceful outcome some day!  Who used who for what grandiose ends (money, power, e.g., like the Industrial Military Complex and its hoods etc.) may remain in the dark indefinitely, but it looks like Obama team knew something about the conspiracy, and took appropriate safety measures, albeit covertly, by informing the public bit by bit.  Now that the whole plan is sunk, Obama is reelected fair and square; the President still has enough mercy in his heart to let the main culprit fade into history on a much lighter note about his guilt.  What a guy!  
P.S.  I think Netanyahu is and will be a problem: He is a sick man!  I am so glad idiots lost and the good man prevailed in the end.© 2012 - Tacettin Fidan  

Make a free website with Yola